amazon indirim kodu

Her alışverişinizde kullanabileceğiniz çalışan Amazon indirim kodu ve Amazon kupon kodu daima burada!

%25
Kupon
 • Kupon
 • Test Edildi

Amazon %25 İndirim Kodu

Amazon'dan alışveriş yaparken kullanabileceğin net %25 indirim kodu!

25S8M23J Kodu Aç

%
Kampanya
 • Kampanya
 • Test Edildi

Amazon Tablo ve Resimlerde 25 TL'den Başlayan Fiyatlarla Daha Şık Evler

Odaya astığınızda adeta yarattığı fark ile aurayı değiştiren, karşısına geçip saatlerce çay veya rakı keyfi yapabileceğiniz manzaralardan dünyanın en güzel kadınlarına kadar her türlü tablo ve resimi bulabileceğiniz bol seçeneklerle dolu Amazon'da özel kampanya ile şimdi 1.000'den fazla ürün yalnızca 25 TL'den başlıyor.

Kampanyaya Git

%
Kampanya
 • Kampanya
 • Test Edildi

Amazon Zippo'ya Dahil Herşey İndirimde

Bir zamanlar Amerikalı motor sürücülerinin, şimdilerdeyse herkesin gözdesi olan çakmak ve benziniyle ünlü Zippo markası alternatif bir hediye seçeneği olmanın yanında Amazon'da tüm ürünlerinde indirimli alışveriş için daima hazır!

Kampanyaya Git

%
Kampanya
 • Kampanya
 • Test Edildi

Amazon Evde Giyim İndirimleri

Evcimenlerin en çok vakit geçirdiği kendi evlerinde veya odalarında daha rahat ve daha şık olmanın yanında Amazon'dan alışveriş ile daha az ödeyerek daha çok alışveriş yapmalarını sağlayan indirim kampanyası sonunda geldi!

Kampanyaya Git

Daha fazla indirim kodu email adresine gelsin istemez misin?

Emailini bırak yeni kodları gönderelim:)

amazon indirim kodu

Bugün Bir trilyon dolarlık değeriyle ekonomik olarak sadece Türkiye Cumhuriyet’i Devleti’nden ve birçok dünya devleti ekonomisinden daha büyük olan amazon Türkiye pazarına 2018 yılında tam anlamıyla giriş yaptı. Aslında online satıştan önce zaten Amazon Web Services (AWS) hizmeti ile Türkiye’de bulut bilişim alanında en bilinen 3 şirketten birisiydi. Amazon, sadece müşteri memnuniyeti ile anlatılacak bir şirket olmadığı için kurulduğu 1994 yılından bu yana gelişen vizyoner değişiminden mutlaka bahsetmek istiyoruz.

Bugün itibariyle tam 200 milyar dolar servete sahip, dünyanın en zengin adamı Jeff Bezos, adını Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en uzun gölden alan Amazon’u kurduğunda sadece 32 yaşındaydı ve Bill Gates, Mark Zuckerberg gibi teknoloji şirketi kurucularının aksine orta sınıf bir aileden geliyordu. Lise dönemlerinde McDonald’s restoran zincirinde ve kafelerde çalışan bir gençti. Diğer dev ve zengin ailelerden gelen teknoloji şirketi kurucularının aksine üniversite eğitimini Princeton Üniversitesi’nde Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Bilimleri yan dalında tamamladıktan sonra dönemin en büyük şirketleri olan Intel ve Banker Trust gibi dev şirketlerde çalıştı. Böylece hem üniversite eğitimi almış hem de öncesinde ciddi iş tecrübesi edinmiştir. Trust Bank ‘da ürün yöneticiliği görevini sürdürürken ayrıca bir yatırım şirketi kurmuş ve 30 yaşında D. E. Shaw & Co. Başkan yardımcılığı görevine kadar yükselmiştir. Yatırım bankacılığı alanında kariyeri çok iyi giderken 1993 yılının sonlarına doğru 32 yaşındayken yürüttüğü tüm görevlerinden istifa ederek 5 Temmuz 1996 yılında Amazon’u resmi olarak kurdu.

Amazon ilk kurulduğunda bugün ki ürün yelpazesinin aksine sadece kitap, DVD, cd ve film satmak üzere kurulmuştur. Bu nedenle Jeff Bezos’a birçok kişi %70 ihtimalle Amazon’un batacağını söylese de Bezos ailesinden aldığı 300.000$ ile şirketi kurmuş ve New York’a taşınmıştır. Bir röportajında o günlerden bahsedildiğinde “bir girişimci olarak bazen kulaklarınızı kapatmalısınız” şeklinde altın bir nasihat verdi.

Amazon bugün dünyanın en değerli ve en kârlı şirketleri arasında listeleniyor olsa da 2008 yılına kadar yaşanan birçok krizde batmaktan son anda kurtulmuş ve bankalardan milyarlarca dolar borç alarak ayakta kalmıştır. Bu aşamada Jeff Bezos’un yatırım bankacılığından gelmesi büyük rol oynasa da aslında hayatımıza e-kitap, dijital kitap gibi kavramların girmesinde öncü olan Amazon Kindle, Amazon Web Services (AWS) teknolojileri büyük rol oynamıştır.

Şirket kurulduktan sonra teknolojik yaklaşımı sayesinde ilk yılında 17 milyon değerinde kitap sattı. Site içerisinde mükemmel şekilde çalışan ürün algoritması sayesinde insanlar arka arkaya tekrar eden alışverişler yapmaya devam etti. İnternetten kitap satın almanın yanında, kullanıcıların eserler ve yazarlarıyla ilgili yaptığı yorumlarda büyüme aşamasında oldukça yarar sağladı.

Jeff Bezos çok kısa bir süre içerisinde ürün yelpazesinde adım adım genişlemeye doğru gitti. Önceleri yazılımlar, elektronik oyuncaklar, ev araç gereçleri ve ardından herkesin internetten satın aldığı şeyler bir anda Amazon içerisinde yer almaya başladı!

Amazon, Kindle teknolojisinin tamamlanarak, dâhiyane bir pazarlama stratejisi izleyerek Amazon’un geniş ve sadık müşterilerine ücretsiz bir şekilde ücretsiz olarak dağıtılmasıyla birlikte, şirket çok kısa bir süre içerisinde ciddi bir gelir elde etti. Çünkü artık ürünleri depoda saklamak yerine kendi geliştirdiği bulut teknolojisinden faydalanıyor, kargo ile göndermektense sadece bir tıkla saniyeler içerisinde binlerce kitabı adresine teslim ediyordu. Kindle sahibi müşteriler de birçok kitabı aynı anda taşımaktansa tek bir cihaz içerisinde taşıyarak 7 gün 24 saat her yerde kitaplara ve müziğe erişmekten oldukça memnun kaldı.

2013 yılında AWS’in bulut bilişim sektöründe lider hale gelmesiyle birlikte Amazon yılda 600 milyon dolarla Amerikan Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) ile anlaştı ve o dönemde en geniş ürün yelpazesiyle dünyanın en büyük online perakende dükkânı oldu.

Amazon kurulduktan 2 yıl sonra Bezos’un bankacılık tecrübesiyle hızlıca halka açıldı. Hemen hisse karşılığında 54 milyon dolarlık yatırım toplayarak küçük şirketleri ve rakip şirketleri agresif bir şekilde satın almaya başladı. Ancak 2000 yılında Amerika’da yaşanan internet sektöründeki büyük yatırımların batarak patlaması (DotCom Krizi) ve nakit sıkışıklığından dolayı bankalardan 2 milyar dolar borç kredi alan şirket %14 küçülmeye gitti. 2000’li yılların başında kendini gösteren bu denli büyük bir krize karşın doğru manevralar ve akıllı yatırımlarla şirket bugüne kadar çok başarılı bir şekilde geldi.

2016 yılında 3 milyar dolar değerinde hissesini satan Jeff Bezos Amazon’a tam 120.000 yeni çalışan işe alarak tüm operasyonlarını baştan aşağı büyüttü. İçinde birçok Avrupa, Asya ve Afrika ülkesinin bulunduğu bölgede 20’den fazla Amazon operasyonu götürdü. Müşteri memnuniyeti konusunda rakiplerine parmak ısırtan, müşteri kaybetmektense para kaybetmeyi tercih eden Amazon dünyaca ünlü kargo şirketleriyle yaptığı anlaşmaların yanında daha hızlı teslimatlar için kendi havayolu şirketini bile kurdu. Jeff Bezos ayrıca Google’ın ilk yatırımcıları arasında yer almaktadır.

2018 yılında perakende ve online alışveriş ile Türkiye’de de operasyonlarına başlayan şirket öncesinde Hepsiburada’yı satın alacağı gibi birçok söylentiyle adını duyursa da operasyonlarına Amazon.com.tr alan adıyla başladı. Amazon’un kurucusundan ve tarihinden uzun uzun bahsettik şimdi de Amazon, müşterilerine kalitenin yanında ne gibi avantajlar sunuyor biraz da onlardan bahsedelim.

Türkiye’de bulunmayan ürünlerin yanında “yok artık bunu da mı satıyorlar” diyebileceğiniz tüm ürünleri birkaç basit arama ile bulabilirsiniz.  Amazon’da her gün bir üründe ve bir ürün kategorisinde devasa indirimler oluyor. Üstelik indirimlerin yanında müşteriyi alışverişe çekmek için ekstra Amazon indirim kodu da bulmak mümkün!

Amazon Prime Nedir?

30 gün boyunca ücretsiz olarak deneyebileceğiniz Amazon Prime hizmeti Amazon’a ilk girdiğinizde veya ilk defa alışveriş yaparken karşınıza mutlaka çıkacaktır.  Amazon Prime hizmeti 2005 yılında geliştirilen özel bir programdır. Amazon Prime basit olarak yılda 119 dolar veya ayda 14 dolar ücret karşılığında sınırsız tüm alışverişlerinizde alt limitsiz ve ücretsiz kargo teslimatı fırsatından faydalanmak, bazı ürünlere daha ürün satışa çıkmadan erişim, ücretsiz müzik dinleme ve iki iş günü içerisinde teslimat garantisidir. Ayrıca Amerika’da yaşayan Prime üyelerine Amazon’dan ücretsiz Amazon Cloud hizmetlerine erişim imkanıyla limitsiz fotoğraf saklama, Amazon Drive’dan ücretsiz faydalanmak gibi imkanlar da sunuluyor. Amazon Kindle müşterilerine her ay bir kitap da hediye!

Amazon Hediye Kartı (Gift Card) Nedir?

Uçtan uca bir alışveriş hizmeti sunan Amazon söz konusu hediye olduğunda da aslında oldukça ilginç bir seçenek bulunduruyor. $25 Dolardan başlayan Amazon hediye kartlarını sevdiklerinize armağan ederek Amazon’dan diledikleri ürünü satın almalarını sağlayabilirsiniz. Amazon her Sevgililer Günü öncesinde hediye kartı, hediye ve çiçek kategorisinde oldukça cömert davranıyor!

Amazon’dan Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Öncelikle aradığınız ürünleri satın almak istediğiniz dönem Kasım ayına ya da yılbaşına yakın bir dönemse mutlaka beklemenizi tavsiye ederiz. Amazon BlackFriday indirimi ile birçok üründe %50’ye varan indirimler, ücretsiz hediyeler ve Hediye Kartlarında (Gift Card) inanılmaz avantajlar sağlıyor.

Amazon iade, Amazon Değişim ve Ödemek Seçenekleri Hakkında Bilgiler:

Amazon bütün dünyada farklı kargo seçenekleriyle çalışıyor. Amerika, New York eyaletinde belli bölgelerde en geç bir saati içerisinde teslimat yaparken belli bölgelerde geç ertesi gün teslimat yapıyor. Türkiye’de de durum aslında pek farklı değil. İstanbul’dan yapılan alışverişlerde genelde gün içerisinde teslimat yapılıyor. Amazon, Türkiye’de MNG Kargo şirketiyle anlaşmalı olarak çalışıyor. Satın aldığınız tüm ürünler MNG kargo şirketiyle adresinize teslim edilirken iade ve değişim işlemleri için de MNG Kargo şirketiyle çalışmanız gerekiyor.

Amazon’dan satın aldığınız ürünleri iade etmek veya değiştirmek için 30 gün içerisinde hareket etmeniz gerekiyor. Size gelen ürünleri ister herhangi bir MNG kargo merkezine giderek ücretsiz olarak geri gönderebilirsiniz ya da adresinize ücretsiz olarak MNG kargo çağırarak teslim aldırabilirsiniz!

Amazon Dropshipping Nedir?

Amazon sanılanın aksine sadece dev markaların ürünlerini satmıyor. Eğer kendi ürünleriniz varsa veya dünyanın bir yerinde ürün ürettirip Amazon’da satıcılar ile buluşmak istiyorsanız ürünlerinizi direkt olarak Amazon deposuna gönderebilir ve bu dev alışveriş sitesinde ürünlerinizi satarak siz de e-ticarete bir adım atabilirsiniz.

Amazon Mağazasını Oyla

Toplam 3 Oy Ortalama 4,67 Puan

Amazon Ödeme Seçenekleri

 • Akbank
 • American Express
 • ATM (Debit/Bankamatik) Kartları
 • Enpara - Finansbank
 • Garanti
 • Halkbank
 • HCBS
 • İş Bankası
 • Kredi Kartı
 • MasterCard
 • Visa / Visa Electron
 • Yapı Kredi Bankası

Amazon Anlaşmalı Kargo

 • Kendi Kuryesi Var
 • Kendine Özel Kurye
 • Kurye İle Özel Teslimat
 • MNG Kargo

Amazon İletişim Bilgileri

 • Site:: Amazon

Sosyal Ağlar ve Mobil Uygulamalar